7 powodów, by wybrać
dom z bali

powód 1

Drewno jest zasobem odnawialnym

jak-budujemy-icon

A to znaczy, że jeżeli wybierasz dom z bali drewnianych – wybierasz bycie eko. Produkcja drewna pochłania mniej energii niż produkcja konwencjonalnych materiałów budowlanych. Mieszkając w domku z bali, Twój ślad węglowy jest znacznie mniejszy.

powód 2

Jakość powietrza w pomieszczeniach

jak-budujemy-icon

Drewno to naturalny filtr. Zawsze pochłania nadmiar wilgoci z powietrza wewnątrz domu. Zapobiega to rozprzestrzenianiu się różnych bakterii, roztoczy i pleśni.

powód 3

Zdrowie oraz samopoczucie

jak-budujemy-icon

Nasze domy zbudowane są z naturalnych materiałów. Używamy świerku karpackiego i wełny owczej. W domu z bali klej i wełna szklana (które mogą powodować reakcje alergiczne lub powodować rozwój przewlekłych chorób układu oddechowego), nie są używane. Co więcej, drewno oddycha i znakomicie pachnie, a aromat ten pozytywnie oddziałuje na nasz organizm.

powód 4

Efektywność energetyczna

jak-budujemy-icon

Świerk ma najwyższe właściwości termoizolacyjne. Drewniane ściany gromadzą ciepło powietrza i równomiernie je oddają. Drewno jest zawsze przyjemne w dotyku, bo nie jest zimne. Z tego powodu w domach z bali odczuwamy przyjemny chłód latem i ciepło zimą. Pozwala to na duże oszczędności związane z ogrzewaniem domu.

powód 5

Oszczędność na wykończeniu

jak-budujemy-icon

Estetyczne właściwości naturalnego drewna świerkowego poddanego obróbce ręcznej pozwalają całkowicie zrezygnować z używania dodatkowych materiałów wykończeniowych w domu.

powód 6

Doskonała akustyka oraz atmosfera

jak-budujemy-icon

Domy Cozy House są nie tylko relaksujące i piękne, ale także zapewniają doskonałą przestrzeń akustyczną z cichą i spokojną atmosferą. Dźwięk doskonale rozchodzi się wśród masywnych ścian z bali. W naszych domach panuje przyjazna atmosfera oraz mikroklimat, który z pewnością docenią wszystkie te osoby, które stawiają na zdrowy styl życia.

powód 7

Krótki czas budowy

jak-budujemy-icon

Po przygotowaniu i przewiezieniu wszystkich materiałów na miejsce budowy, nasza firma stworzy dom na Twojej działce w przeciągu od 2 do 14 dni.  

Technologia budowy w pigułce

Specjalizujemy się w budowie domów z bali okrągłych. Zaletą tej technologii jest to, że podczas obróbki, naturalny kształt drewna nie zostaje naruszony. Z tego powodu, bal okrągły jest też często nazywany dzikim balem.

1. Ręczne korowanie bali

Korowanie

2. Wycinanie zamków

Korowanie

3. Wykonanie ścian nośnych

Korowanie

4. Przygotowanie otworów na drzwi i okna

Korowanie

5. Wykonanie konstrukcji szkieletowej dachu

Korowanie

Najczęściej zadawane
pytania

W rzeczywistości drewniany dom jest dokładnie tak samo ognioodporny, jak kamienny. Wszelkie domysły na temat łatwopalności drewnianych domów pochodzą przede wszystkim z naszej podświadomości. Gdyż ogień rozpalamy rzucając drewnem, a nie płytą gipsowo-kartonową. Bardzo trudno jest rozpalić bal o grubości 30 cm. A w ogniu palą się nie ściany, ale przede wszystkim meble, zasłony czy ubrania. Kluczem do bezpieczeństwa przeciwpożarowego zarówno domu drewnianego, jak i murowanego jest prawidłowo wykonane okablowanie.

Jeśli dom z bali został wykonany zgodnie z technologią kanadyjską i był przygotowany przez doświadczonych rzemieślników, to z każdym rokiem będzie coraz bardziej hermetyczny. W miarę naturalnego wysychania drewna, zamek samozaciskowy będzie coraz szczelniejszy. Zaleca się jednokrotne zastosowanie specjalnego środka uszczelniającego, który na zawsze zagwarantuje doskonałą izolację termiczną Twojego domu.

Eksperci porównują trwałość domów z bali z trwałością kamiennych konkurentów. Faktem jest, że drewno jest unikalnym materiałem we wszystkich swoich właściwościach, a trwałość nie jest wyjątkiem. Domki z bali budowano od zawsze, jednak ze względu na to, że nie były w żaden sposób obrabiane, większość z nich czerniała. Nowoczesne domy drewniane przetrwają dziesięciolecia, a dla trwałości pięknego wyglądu warto drzewo zabezpieczyć specjalnymi środkami.